Nils Holgerssongymnasiet
Post: 274 80 Skurup
Besök: Se karta
Tel: 0411-53 61 30,
0411-53 64 12
nhgymnasiet@skurup.se Skurups kommuns webbplats

Välkommen att kontakta oss

Sjukanmälan tel: 0411-53 63 39 senast 08.30.

Du möts av en automatisk telefonsvarare. Sjukanmälan ska göras varje sjukdag vid korttidssjukdom.

Rektor
Eva Le Grand
Tel: 0411-53 63 10
eva.legrand@skurup.se

Biträdande rektor
Malin celander
Tel: 0411-53 82 00
malin.celander@skurup.se

Expedition
Therese Nilsson 
Tel: 0411-53 64 12
therese.nilsson@skurup.se


Studie- och yrkesvägledare
Susanne Frank
Tel: 0411- 53 63 41
susanne.frank@skurup.se

Skolsköterska
Fredrika Tuvesson
Tel: 0738-560 310
fredrika.tuvesson@skurup.se

Kurator
Marie Hellström
Tel: 0738-560 803
marie.hellstrom@skurup.se

Specialpedagog
Anna Kollind
Tel: 0738-560 269
anna.kollind@skurup.se

Lena Johansson spec svenska
Tel: 0738-560 297
lena.m.johansson@skurup.se

Intendent
Jörgen Hagefjord
Tel: 0411-53 64 44
jorgen.hagefjord@skurup.se

Internat
Peter Book
Tel: 0738-560 283
pether.book@skurup.se

Väktare från G4S, måndagkväll-fredagmorgon 22.00-06.00
Bo Nilsson
Tel: 0738-560 354
nhg.vakt@skurup.se

Gårdskontor
Jan-Åke Martinsson
Tel: 0738-560 276
jan-ake.martinsson@skolan.skurup.se



Mentor NB

Ann-Sofie Åkesson 0738-560 267
ann-sofie.akesson@skurup.se

Mentor NB
Jan Göransson 0738-560 266
jan.goransson@skurup.se

Mentor NB15D
Malin Silveus 0738-560 268
malin.silveus-moller@skurup.se

Mentor NB16D
Anne Andersson 0738-560 263
anne.jonsson-andersson@skurup.se

Mentor NB16L
Gunnar Brahme 0738-560 358
gunnar.brahme@skurup.se

Mentor FT
Per Vilhelmsson 0738-560 100
per.vilhelmsson@skurup.se

Magnus Wiksten 0738-560 282
magnus.wiksten@skurup.se

Mentor FT
Hans Gunnerdal 0738-560 298
hans.gunnerdal@skurup.se

Mentor FT
Freddy Brennholt 0738-560 328
freddy.brennholt@skurup.se

Mentor FT15A
Mats Hylén 0738-560 106
mats.hylen@skurup.se

Mentor FT15B
Andreas Axelsson 0738-560 099
andreas.axelsson@skurup.se

Christian Gustafsson 0738-560 806
christian.gustafsson@skurup.se

Mentor FT16A
Ulrica Clarin 0738-560 322
ulrica.clarin@skurup.se

Per Frigård 0738-560 275
per.frigard@skurup.se

Carmen Bulucz 0738-560 991
carmen.bulucz@skurup.se

Bo Jönsson 0738-560 324
bo.jonsson@skurup.se

Mentor FT16M
Jenny Sandqvist 0738-560 339
jenny.sandqvist@skurup.se

Sebastian Morän 0738-560 912
sebastian.moran@skurup.se

Mentor BA
Sara Karlsson 0738-560 097
sara.karlsson@skurup.se

Paul StorJohann 0738 560 363
paul.storjohann@skurup.se

Mentor BA15
Anders Liljeqvist 0738-560 295
anders.liljeqvist@skurup.se

Paul StorJohann 0738 560 363
paul.storjohann@skurup.se

Mentor BA16
John Ball 0738-560 270
john.ball@skurup.se

Anders Jagerstam 0738-560 323
anders.jagerstam@skurup.se

Mentor GYS16
Jane Löfgren 0738-560 326
jane.lofgren@skurup.se

Janicke Hallkvist
Tel: 0738-560 320
janicke.hallkvist@skurup.se

Vivi Hansen
Tel: 0738-560 325
vivi.hansen@skurup.se

Mentor GYS14 och GYS15
Charlotta Barkentin
Tel: 0738-560 353
charlotta.barkentin@skurup.se