Nils Holgerssongymnasiet
Post: 274 80 Skurup
Besök: Skurup 108 Se karta
Tel: 0411-53 64 12
nhgymnasiet@skurup.se Skurups kommuns webbplats

Välkommen att kontakta oss

Sommarstängt

Expeditionen är stängd under sommaren.

Vår studie och yrkesvägledare Susanne Frank, 0411- 53 63 41 finns på plats fram till vecka 26 och åter vecka 31. Då finns även vår internatföreståndare Peter Book på plats och kan svara på frågor om boende på skolan.

Vid viktiga ärenden ring via kommunens växel 0411-53 60 00, lättast når du oss är på fredagar kl. 10-12.

Vi önskar er alla en trevlig sommar!

Rektor
Eva Le Grand
Tel: 0411-53 63 10
eva.legrand@skurup.se

Biträdande rektor
Malin Celander
Tel: 0411-53 82 00
malin.celander@skurup.se

Expedition
Therese Nilsson
Tel: 0411-53 64 12
therese.nilsson@skurup.se

Sjukanmälan tel: 0411-53 63 39 senast 08.30. Du möts av en automatisk telefonsvarare. Sjukanmälan ska göras varje sjukdag vid korttidssjukdom.

Studie- och yrkesvägledare
Susanne Frank
Tel: 0411- 53 63 41
susanne.frank@skurup.se

Skolsköterska
Fredrika Tuvesson
Tel: 0738-560 310
fredrika.tuvesson@skurup.se

Kurator
Marie Hellström
Tel: 0738-560 803
marie.hellstrom@skurup.se

Specialpedagog
Anna Kollind
Tel: 0738-560 269
anna.kollind@skurup.se

Lena Johansson spec svenska
Tel: 0738-560 297
lena.m.johansson@skurup.se

Intendent
Jörgen Hagefjord
Tel: 0411-53 64 44
jorgen.hagefjord@skurup.se

Internat
Peter Book
Tel: 0738-560 283
pether.book@skurup.se

Väktare från G4S, måndagkväll-fredagmorgon 22.00-06.00
Tel: 0738-560 354
nhg.vakt@skurup.se

Gårdskontor
Tel: 0411-406 47
Kostall: 0411-422 75
Göran Thorsson 0738-560 277

Mentor NB17D
Ann-Sofie Åkesson 0738-560 267
ann-sofie.akesson@skurup.se

Mentor NB17L
Erica Svensson 0738-560 358
erica.svensson@skurup.se

Mentor NB15L
Jan Göransson 0738-560 266
jan.goransson@skurup.se

Mentor NB15D
Malin Silveus 0738-560 268
malin.silveus-moller@skurup.se

Mentor NB16
Anne Andersson 0738-560 263
anne.jonsson-andersson@skurup.se

Mentor FT
Per Vilhelmsson 0738-560 100
per.vilhelmsson@skurup.se

Magnus Wiksten 0738-560 282
magnus.wiksten@skurup.se

Mentor FT
Hans Gunnerdal 0738-560 298
hans.gunnerdal@skurup.se

Mentor FT
Freddy Brennholt 0738-560 328
freddy.brennholt@skurup.se

Mentor FT15A
Bengt Johansson 0738-560 106
bengt.johansson@skurup.se

Mentor FT15B
Andreas Axelsson 0738-560 099
andreas.axelsson@skurup.se
Christian Gustafsson 0738-560 806
christian.gustafsson@skurup.se

Mentor FT16A
Ulrica Clarin 0738-560 322
ulrica.clarin@skurup.se

Per Frigård 0738-560 275
per.frigard@skurup.se

Carmen Bulucz 0738-560 991
carmen.bulucz@skurup.se

Bo Jönsson 0738-560 324
bo.jonsson@skurup.se

Mentor FT16M
Jenny Sandqvist 0738-560 339
jenny.sandqvist@skurup.se

Sebastian Morän 0738-560 912
sebastian.moran@skurup.se

Mentor BA
Paul StorJohann 0738 560 363
paul.storjohann@skurup.se

Mentor BA15
Anders Liljeqvist 0738-560 295
anders.liljeqvist@skurup.se

Paul StorJohann 0738 560 363
paul.storjohann@skurup.se

Mentor BA16
John Ball 0738-560 270
john.ball@skurup.se

Anders Jagerstam 0738-560 323
anders.jagerstam@skurup.se

Mentor GYS16
Jane Löfgren 0738-560 326
jane.lofgren@skurup.se

Janicke Hallkvist
Tel: 0738-560 320
janicke.hallkvist@skurup.se

Vivi Hansen
Tel: 0738-560 325
vivi.hansen@skurup.se

Mentor GYS14 och GYS15
Charlotta Barkentin
Tel: 0738-560 353
charlotta.barkentin@skurup.se
Jane Löfgren 0738-560 326
jane.lofgren@skurup.se

Språkintroduktion
Lars Hall, 0738-560 315
lars.hall@skurup.se

Malin Hedberg, 0738-560 346
malin.hedberg@skurup.se

Lena Johansson, 0738-560 297
lena.m.johansson@skurup.se

Erica Erlandsson, 0738-560 969
erica.erlandsson2@skurup.se

Ingrid Nilsson, 0738-560 316
ingrid.nilsson@skurup.se

Rebecka B Carsbrant, 0738-560 330
rebecka.carsbrant@skurup.se